کینوآ رنگی، جذاب و مقوی

در مقاله قبلی با دانه کینوآ و جایگاه آن در میان سراسر مردم دنیا به دلیل خاصیت های بی نظیر آن آشنا شدیم. همانطور که گفته شد, این دانه مغذی 3 نوع دارد: کینوا سفید، قرمز و سیاه که در ادامه به بررسی خواص و تفاوت های هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

کینوا سفید:

معمول ترین نوع کینوآ , رنگ سفید آن است که می توان آن را در بیشتر فروشگاه ها خریداری کرد، اکثر افرادی که تمایل به اضافه کردن کینوا به رژیم غذایی خود دارند از رنگ سفید آن شروع می کنند زیرا دارای طعم ملایمی شبیه برنج است و می توان آن را تقریبا با هر غذای دیگری مثل گوشت، مرغ و انواع سبزیجات مصرف کرد. کینوا سفید سرشار از انواع ویتامین ها و مواد مغذی است، و به دلیل داشتن پروتئین مکمل غذایی مناسبی برای گیاه خواران به شمار می رود، همچنین به دلیل داشتن فیبر بالا به لاغری کمک میکند، دارای کالری کمتری نسبت به برنج قهوه ای است و یک غذای سالم محسوب می شود.

کینوا قرمز:

این کینوا در زمان جنگ کشف شد و سربازان از آن برای سیر کردن خود استفاده میکردند که به مرور به این نتیجه رسیدند این گیاه انرژی فوق العاده ای برای ادامه روز به آنها می دهد. این مدل در زمان پخت تغییر رنگ داده و به رنگ قهوه ای در می آید و از نظر طعم و مزه طعمی میوه ای و گیاهی دارد، همچنین به دلیل تغییر شکل ندادن بعد از پخت بهترین گزینه برای استفاده در غذاهای سرد به خصوص انواع سالاد به شمار می رود. اگر بخواهیم این کینوا را در میزان کالری، پروتئین و امینو اسید ها بررسی کنیم خوب است بدانید که مانند سایر کینوا ها بوده و منبع کاملی از موارد فوق به شمار می رود.از فواید و خواص آن می توان به تنظیم قند خون، رشد و بهبودی بافت های بدن اشاره کرد. اغلب از این کینوا در انواع رژیم های لاغری استفاده می کنند زیرا باعث می شود شما احساس سیری بیشتری کنید.کینوا قرمز مقدار 10 درصد آهن روزانه را تامین می کند کم چرب است و حاوی چربی های غیر اشباع می باشد و به سطح کلسترول خون کمک می کند منگنز بالا در این کینوا باعث تقویت استخوان ها می شود. در اخر خوب است بدانید کینوا قرمز به دلیل هضم راحت برای کسانی که مشکل نفخ و گوارش دارند نیز بسیار توصیه می شود.

کینوا سیاه:

بر اساس مطالعات انجام شده می توان گفت این کینوا دارای کمترین میزان چربی و بالاترین اسید چرب امگا 3 است، همچنین میزان ویتامین E  آن دوبرابر هم نوع سفیدش می باشد. دانشمندان در آزمایشات انجام شده به این نتیجه رسیدند که کینوا سیاه حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نیز هست.کینوا سیاه و سفید از نظر ارزش غذایی یکسان هستند با این تفاوت که کینوا سیاه رنگی غنی تر و طعم شیرین تری دارد.

کینوا را بهتر است در ظرف پلاستیکی یا شیشه ای در مکانی خنک، تاریک و خشک نگهداری کنید در این صورت این محصول می تواند به مدت یک سال بدون تغییر باقی بماند.

محصولات مرتبط:

کینوآ سفید

کینوآ قرمز

کینوآ سیاه

کینوآ سه رنگ

ترجمه: گروه خبری تنقلات

منبع:www.livestrong.com

مقایسه اقلام