جو دوسر و گلوتن

جو دو سر و جو، شاید عده ای ازشما تصور کنید این دو گیاه تفاوتی با یکدیگر ندارند و یا به این باور باشید که این دو،  در اصل یک گیاه مشترک هستند.  در جواب به این دسته افراد باید متذکر شویم که جو و جو دو سر دو گیاه متفاوت، با خواص، خاستگاه، ویژگی و شکل ظاهری متفاوتی هستند.

جو گیاهی است که به صورت مشخص به شکل خوشه گندم در آمده، در هر خوشه،  تعداد زیادی جو به صورت یک دانه ای تو پر کنار هم قرار گرفته اند. حال آنکه جو دو سر به صورت کشیده تر و باریک تر و در هر شاخه به صورت تکی قرار گرفته است.

جو دو سر که در آمریکای لاتین به  "Avena sativa "معروف است به صورت های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد.  از جمله جو پرک ، جو دو سر سفید، غلات جو و انواع  گرانول.

از جمله خواص جو دو سر، فیبر موجود در آن است که بیش از هم نوعان خود و دیگر دانه های مغذی در آن وجود دارد. همچنین این گیاه حاوی موادی است که به پایین آمدن سطح کلسترول خون و در نتیجه تنظیم فشار خون و کاهش خطر حمله قلبی کمک شایانی می کند. در کنار خواص بیشماری که این گیاه دارد ، خوب است بدانید که جو دوسر ذاتاً بدون گلوتن می باشد. براساس مطالعات دانشمندان در دانشگاه شیکاگو بر روی محصولات و مواد غذایی بدون گلوتن، دانه جو دوسر بر خلاف هم نوعان خود از جمله گندم، جو و چاودار به خودی خود عاری از هر گونه مولکول گلوتن می باشد.

جو دو سر برای آن دسته افراد که به گلوتن حساسیت دارند دارای هضم راحت تری است، و شاید کمتر از 1 درصد از بیماران سلیاکی به این ماده واکنش نشان بدهند.  اما نکته ای که حائز اهمیت است اطمینان از عدم آلوده بودن این گیاه به گلوتن می باشد.  این گیاه ممکن است به دلایل متفاوتی از جمله تولید در کارخانه ای که خط تولید مشترک با سایر غلات یا گندم دارد، کشت و برداشت این محصول در زمینی که پیش از آن به گندم، جو و یا چاودار اختصاص داشته به گلوتن آلوده شده باشند به همین دلیل شما برای استفاده از این دانه بهتر است از محل کشت، نوع تولید و شرکت تولید کننده آن اطمینان حاصل نمایید.

این موضوع به قدری مهم است که حتی اگر مدتها از کشت گندم و جو در زمینی بگذرد و در آن جو دو سر کاشته شود این محصول همچنان میتواند به گلوتن آلوده باشد. 

اما امروزه چندین شرکت اقدام به تولید جو دو سر بدون گلوتن کرده اند به این صورت که زمین هایی مخصوص این گیاه دارند و هر ساله از آن برداشت میکنند. همچنین در شرابط کاملا حفاظت شده و در کارخانه های مخصوص مواد غذایی بدون گلوتن، شروع به بسته بندی کرده و آن را روانه بازار می کنند. به این سبب بیماران حساس به گلوتن نیز می توانند ازاین گیاه مغذی استفاده کرده و از آن لذت ببرند.

 

گروه خبری تنقلات

منبع: www.drax.com

www.leaf.tv

محصولات مرتبط: جو دو سر پرک اسگیر

مقایسه اقلام