پولکی از جنس ذرت

کورن فلکس یک صبحانه محبوب در دنیا است که اولین بار توسط برادران کلاگ در سال 1894 از ذرت فراوری شده تهیه شد.

ویل یکی از برادران کلاگ که تخصص خود را در زمینه تغذیه گرفت و در حال تحقیق برای یافتن یک نان قابل هضم بود. وی در حین تحقیقاتش به صورت تصادفی، ظرفی از گندم های جوشیده را  در آزمایشگاهش رها کرد و پس از چند روز با گندم های کاملا نرم شده روبرو شد. ویل گندم های نرم شده را صاف کرد تا تبدیل به پولک های کوچک شوند که خوردن آن ها آسان تر است. نتیجه به دست آمده به نظر خوب می رسید بنابراین پس از مدتی ذرت را به دلیل این که هضم راحت تر و توانایی رفع کمبود پروتئین در اکثریت مردم آمریکا که درآن زمان گیاه خوار بودند را داشت، جایگزین گندم کرد. 

آنها در سال 1906 با نام تجاری Battle Creek  فعالیت خود را آغاز کردند و به سرعت محبوب  شدند و در سال 1922 نام خود را به Kellogg تغییر دادند.  هم اکنون کورن فلکس های محبوب کلاگ در 160 کشور دنیا به فروش می رسند و سالانه 128 میلیارد ظرف از آن ها در دنیا خورده می شود. از آن زمان تاکنون بسیاری از برند های دیگر در صدد تولید این محصول برآمده اند.

به طور کلی کورن فلکس یک ورقه نازک از خمیر ذرت است این خمیر را با پوسته های کوچک ذرت، شیر سرد و شکر تهیه میکنند که معمولا به رنگ زرد و نارنجی در می آید ساختاری ترد دارد که برای نرم کردن آن از شیر استفاده می کنند.

کورن فلکس به دلیل ساختار ذرت منبع بسیار غنی از تیامین است. تیامین برای تامین انرژی و متبولیسم کربوهیدرات مفید است. حتی غلات ذرت حاوی فیبر نباشند شما می توانید با اضافه کردن میوه تازه و یا انواع دانه های مغذی مانند فندق، بادام، تخمه و ... فیبر آن را تامین کنید.

در این مقاله به چند مورد از فواید این محصول مقوی اشاره می کنیم :

1-مجموعه ای غنی از ارزش های غذایی

کورن فلکس ها نه تنها بسیار خوش طعم و لذت بخش هستند بلکه منبع مناسبی از انواع ویتامین ها، پروتئین ها، مواد معدنی، فیبر و کربوهیدرات هستند. فولیک اسید موجود در ذرت برای تشکیل سلول های جدید، جلوگیری از ابتلا به بیماری سرطان کولون و بیماری قلبی نقش مهمی به عهده دارد.

2-مفید برای بیماران قلبی

غذاهای کم چرب احساس سیری به شما داده و جلوی خوردن غذاهای ناسالم و غیر ضروری را می گیرد. کورن فلکس به دلیل داشتن کلسترول کم برای بیماران قلبی گزینه مناسبی به شمار می رود.

3- حاوی پروتئین

این محصول به محض مخلوط شدن با شیر، تبدیل به یک منبع غنی از پروتئین می شود. پروتئین برای افزایش ایمنی بدن، تنظیم آنزیم و هورمورن ها، ترمیم بافت های بدن و حفظ ساختار گلبول های قرمز خون بسیار ضروری است.

زمانی که کورن فلکس با مواد دیگری مانند عسل یا بادام مخلوط گردد مزایای فوق العاده ی دیگری به رژیم غذایی خواهد داد.

4-کمک به حفظ سلامت ریه ها

طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان روی دانه های ذرت، حاوی ماده ای به نام کاروتنوئید است که به سلامت ریه ها و جلوگیری از سرطان ریه کمک می کند.

5- مناسب برای کاهش وزن

نکته بسیار جالب در مورد کورن فلکس ها این است که نه تنها میتوان آن ها را به راحتی تهیه کرد بلکه روش استفاده از آن ها نیز بسیار آسان است. با توجه به اینکه استفاده طولانی مدت از کورن فلکس باعث کاهش میزان کالری ورودی شده و حجم غذای مصرفی را کنترل می کند، در نتیجه کاهش وزن را به همراه خواهد داشت.

 

ترجمه: ملیحه باغشاهی

منبع: www.projectbritain.com

لینک محصولات مرتبط: کورن فلکس خروس 

کورن فلکس رژیمی اسپشیال کی میوه های قرمز

کورن فلکس رژیمی ساده اسپشیال کی

کورن فلکس های شنیکوپه

 

مقایسه اقلام